Agencja Ochrony Osób i Mienia BORPOL

Stale rosnąca liczba włamań do mieszkań i domów!

Krajowe statystyki włamań za rok 2019 nie są niestety optymistyczne. To był kolejny rok, w którym poszybowały w górę statystyki kradzieży z włamaniem. W minionym roku polska policja zanotowała przeszło 71 000 przestępstw tego typu. Stanowi to wzrost o 3% w stosunku do roku ubiegłego (ponad 2 000 włamań mniej w roku 2018). Czy są jakieś pozytywne wieści? Tak. Jeśli chodzi o wykrywalność, to średnia krajowa wynosi 45%.

Chociaż dane za rok 2020 nie są jeszcze pełne, to na podstawie informacji cząstkowych możemy stwierdzić, że bieżący rok zwiastuje kolejne wzrosty w zakresie liczby włamań. Co ciekawe, sytuacja ta ma miejsce w czasie, gdy pandemia zamknęła Polaków w ich własnych domach i wydawałoby się, że nasz dobytek jest chroniony tak dobrze jak mało kiedy wcześniej. Jednak jak mówi stare polskie przysłowie, najciemniej pod latarnią…          

Kolejny rok wzrostów liczby włamań powinien zmusić nas do refleksji nad bezpieczeństwem naszych domów. Kradzieże z włamaniem stanowią 1/3 ogółu wszystkich przestępstw. Wielkopolska jako jeden z bardziej zamożnych rejonów naszego kraju, jest w czołówce złodziejskich celów. Kluczem do bezpieczeństwa są:

– dobre relacje sąsiedzkie,         
– solidne drzwi, okna oraz antywłamaniowe rolety i  zamki,       
– sprawdzony system alarmowy,
– właściwe nawyki – nie ułatwiajmy złodziejom pracy.

Na Wasze relacje sąsiedzkie niewiele możemy poradzić, jednak… Jeśli chcecie spać spokojnie, mieć pewność, że dorobek Waszego życia jest bezpieczny podczas, gdy wyjeżdżacie na wakacje, czy nawet udajecie się na szybkie zakupy – skontaktujcie się z naszym działem handlowym. Wspólnie dobierzemy odpowiednie systemy alarmowe, monitoring. Zadecydujemy też jakie dodatkowe systemy prewencyjne możemy wdrożyć. Co ważne – wycena, obchód jest bezpłatny.


Statystyki zaczerpnięte ze strony policja.gov.pl