Agencja Ochrony Osób i Mienia BORPOL

Krótka historia o tym jak znikają samochody z garażu.

Jak podaje Komenda Główna Policji w ubiegłym roku z polskich ulic, parkingów i garaży zniknęło 13 500 aut, z czego prawie 11 900 to samochody osobowe. Liczba robi wrażenie. Niestety (różne źródła wskazują nieco odmienne liczby) znaczący odsetek  kradzieży – to te prosto z garażu.

A przecież garaż to miejsce, w którym na co dzień przechowujemy nie tylko samochód, ale i rzeczy, na które brak miejsca w pozostałych częściach domu. Mamy na myśli rowery, sprzęty ogrodowe, czy akcesoria o przeznaczeniu sezonowym. Wszytko to czyni z niego miejsce szczególnie interesujące z punktu widzenia złodzieja.

Oczywiście, podstawa to porządne i wytrzymałe materiały użyte do produkcji samej bramy, ale również i ich mocowań w ścianie. Co jednak kiedy mamy już wszystko zamontowane, wszystko pięknie wygląda, tylko nadal nie czujemy się bezpieczni? Przecież tak naprawdę każde mechaniczne zabezpieczenie prędzej czy później włamywacz sforsuje – zwłaszcza jeśli mieszkamy na uboczu.

Warto wtedy pomyśleć o zabezpieczeniach elektronicznych. W chwili obecnej istnieje szereg dostępnych cenowo rozwiązań i systemów, które pozwalają na wykrycie intruza już na etapie wtargnięcia na teren naszej posesji, zanim dobierze się do bramy garażowej.  Poza wykryciem sprawcy kluczowa jest także szybka interwencja grupy interwencyjnej.  Warto wspomnieć, że system alarmowy i zainstalowany w widocznym miejscu sygnalizator pełnią rolę prewencyjną.

Zadzwoń, umów się na spotkanie – pomożemy dobrać odpowiedni system i usługę ochrony dla Ciebie 😊