Agencja Ochrony Osób i Mienia BORPOL

Jak przechytrzyć złodzieja na budowie?

Podpisujesz umowę kredytową, kupujesz działkę, zatrudniasz sprawdzoną ekipę budowlaną, kupujesz wszystkie materiały (z których większość zostawiasz na placu), rozpoczynasz budowę i… pojawia się on– złodziej.

Czytając te słowa myślisz sobie: „okej, mnie to nie dotyczy”, jednak zapewne tak samo myśleli inwestorzy i mieszkańcy w Środzie Wielkopolskiej i okolicznych miejscowościach, którzy po przyjechaniu do swoich nieruchomości zastali splądrowane mieszkania/ budowy. Całkiem niedawno, jak donosi średzka policja miały miejsca liczne włamania w całym powiecie. *

Ktoś inny odpowie, że istnieją ubezpieczenia mienia od kradzieży. Tak, to prawda, jednak zdecydowana większość brokerów ubezpieczeniowych potwierdzi, że takie polisy nie dotyczą (niestety) nieruchomości niezamieszkanych. Może okazać się, że nasza polisa, mimo, że zawarta, nie chroni nas przed przykrymi konsekwencjami, przed którymi się przecież zabezpieczaliśmy… W teorii. Co więcej, od dawna wiemy, że lepiej przecież zapobiegać niż leczyć.

Co w takim wypadku? Polecamy system alarmowy. Zamontowanie profesjonalnych czujników pozwoli nam nie tylko na natychmiastowe wykrycie intruza po wtargnięciu na teren naszej posesji, ale również pozwoli nam na bieżąco monitorować punktualność ekip budowlanych oraz ich obecność na terenie budowy naszego wymarzonego domu.       
Takie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że całością w pełni możemy sterować zdalnie z poziomu aplikacji–uzbrajać i rozbrajać. Warto pamiętać, że obecny szybki rozwój technologiczny spowodował znaczące spadki cen profesjonalnych systemów alarmowych. Relacja potencjalnych nakładów na zakup sprzętu i usługi ochrony do potencjalnych strat w mieniu i wyposażeniu obiektów wypada zatem bardzo korzystnie.

Nasz pracownik z wielką przyjemnością dokona odpowiednich pomiarów i wybierze najbardziej dogodne miejsca do zamontowania systemu alarmowego bądź systemu monitoringu i zaprezentuje możliwości sprzętu, który polecamy. Wszystko oczywiście w cenie usługi.