Agencja Ochrony Osób i Mienia BORPOL

MONITORING MOBILNY – WIEŻA CCTV

 Kompleksowe i mobilne rozwiązanie, które nie wymaga od Państwa żadnych nakładów inwestycyjnych. Nasze wieże sprawdzają się doskonale na wszelkiego rodzaju placach budowy inwestycji deweloperskich, dróg, mostów, elektrowni solarnych i wiatrowych oraz w innych tymczasowych lokalizacjach.  Każda wieża wyposażona jest w 4 kamery zapewniające widok 360 stopni, analitykę obrazu wyposażoną w algorytmy sztucznej inteligencji, która pozwala skutecznie wykrywać intruzów i eliminuje fałszywe alarmy, głośnik umożliwiający dyżurnemu naszego Centrum Monitorowania wydawanie komunikatów na żywo a także najwyższej jakości doświetlacze podczerwieni. Cechą wyróżniającą nasze rozwiązania jest jego wysoka elastyczność. Wieża może bowiem wykrywać intruzów w ustalonych wcześniej godzinach, bądź też to sam użytkownik może decydować o stanie uzbrojenia systemu. Również konfiguracja sprzętowa wieży może być dostosowania do Państwa oczekiwań. Wszystkie wskazane wcześniej elementy zamontowane są na regulowanym maszcie. Co istotne, stabilna konstrukcja oraz akumulatory dużej mocy pozwalają na kontynuację wysokiej jakości pracy nawet w trudnych warunkach pogodowych oraz w okresach braku zasilania.

Jak to działa?

 1. Dostawa i uruchomienie wieży. Do transportu wieży wykorzystujemy dedykowaną przyczepę. W podstawowej wersji do jej ustawienia niezbędny jest teren ok. 9 m². Wypoziomowany oraz zasilanie 230V. Istnieje także wersja rozszerzona wyposażona w alternatywne źródła zasilania – brak konieczności doprowadzania 230V. 

 2. System kamer wieży wyposażony w algorytmy sztucznej inteligencji zostaje skonfigurowany według Państwa potrzeb, wytyczane są obszary mające podlegać ochronie. Niemal 15-letnie doświadczenie w branży pozwala nam zaproponować Państwu skuteczną analitykę posiadającą mechanizmy niwelowania liczby fałszywych alarmów, sprawdzoną wieloma realizacjami i dostarczaną przez renomowanego producenta specjalistycznych rozwiązań w zakresie monitoringu wizyjnego.

 3. Aktywna analityka obrazu kontroluje w wyznaczonym czasie strefy chronione. Wtargnięcie intruza w granice obszaru chronionego generuje sygnał alarmowy do Centrum Monitorowania Borpol. Dyżurny dokonuje weryfikacji alarmu, uruchamia podgląd na żywo. W przypadku alarmu zasadnego na miejsce kierowany jest patrol interwencyjny a dyżurny wydaje stosowne komunikaty do intruza na żywo. Co istotne, wysoka elastyczność usługi umożliwia dostosowanie procedur do Państwa wymagań i życzeń.

Korzyści:

 • Szybka wdrożenie i mobilność;
 • Połączenie 15 letniego doświadczenia w branży z najnowszą technologią;
 • Brak ograniczeń terytorialnych – działamy na terenie całej Polski;
 • Szybka identyfikacja przyczyny alarmu i weryfikacja jego zasadności;
 • Brak nakładów inwestycyjnych;
 • Wysoka suma ubezpieczenia;
 • Wysoka skuteczność w wykrywaniu obiektów przy śladowej ilości fałszywych alarmów;
 • Duża elastyczność rozwiązania i możliwość dostosowania do specyfiki danego obiektu;
 • Możliwość rezygnacji z kosztochłonnej ochrony fizycznej;
 • Renomowany producent urządzenia.